Το Κέντρο Υποστήριξης Διδασκαλίας και Μάθησης (ΚΕΔΙΜΑ) του ΔΠΘ ολοκλήρωσε ενημερωτική συνάντηση την Δευτέρα 13/11/2023 και την Τρίτη 14/11/2023, σχετικά με την αξιοποίηση από το διδακτικό προσωπικό των 4 Τμημάτων των Σχολών Επιστημών Υγείας και Αγωγής του One Button Studio, το οποίο βρίσκεται στην Αλεξανδρούπολη, στο ισόγειο του κτιρίου της Βιβλιοθήκης της Σχολής Επιστημών Υγείας. Στην συνάντηση παρουσιάστηκε η υποδομή, έγινε επίδειξη του χώρου και του εξοπλισμού, και ακολούθησε hands on (πρακτική εφαρμογή) σε μικρές ομάδες.

Το Studio αυτό είναι μια εξειδικευμένη υποδομή του ΔΠΘ (αντίστοιχα Studio υπάρχουν σε όλες τις πόλεις που λειτουργούν Τμήματα του Πανεπιστημίου μας), που δίνει τη δυνατότητα στους διδάσκοντες να δημιουργούν μόνοι τους βίντεο υψηλής ποιότητας για τις ανάγκες του διδακτικού τους έργου.

Το υλικό της παρουσίασης μπορείτε να το βρείτε εδώ: One button studio_DUTh_Alexandroupolis